Montáž, servis a přestavba auta na plyn
All4car

Čištění a oprava LPG a benzínových vstřikovačů šetří peníze.

LPG nebo benzínové vstřikovače nemusíte vždy v případě znečištění nebo závady ihned vyhodit a koupit nové. V Autoklinika Bosch Car Service nabízíme vyčištění nebo opravu starých vstřikovačů, díky čemuž můžete ušetřit 60% nebo až 90% nákladů. Proč je třeba věnovat vstřikovačem pozornost? Čtěte dál, všechno si povíme.

 

 

 

Vstřikovače se zašpiní samy - časem a používáním.

 

Benzínové nebo plynové vstřikovače se používáním znečistí. Je to fakt. Za poruchou ne vždy stojí nedostatek nebo vada materiálu či nekvalitní plyn. Je to podobné jako s varnou konvicí, kterou je také třeba pravidelně čistit od vodního kamene. Na čištění vstřikovačů ale zákazníci často zapomínají. Zřejmě i proto, že vstřikovače nevidí, a to co nevidí, je nenapadne zkontrolovat.

 

 

Nefunkční vstřikovač však ovlivní chod celého auta.

Stalo se to jiným servisům, ale i nám, že zákazník po čase používání LPG zplynovače přišel s tím, že  auto začalo mít častější poruchy. Přitom si zákazník neuvědomí, že i klasické benzinové nebo dieselové vozy se občas porouchají a hlavně, musí se pravidelně servisovat. Pokud zanedbáváte vstřikovače, myslíme tím hlavně jejich kontrolu v profesionálním servisu, údržbu, občasné vyčištění a donastavení, může se i vám stát, že plyn nebude v autě fungovat tak, jak potřebujete. Není to však vinou servisu- vstřikovač prostě potřebuje pravidelnou údržbu. Pokud je znečištěn nebo není naladěno vstřikování LPG tak, jak má, ovlivňuje se tím celý systém plynu v autě.

 

 

 

 

 

Vyčištěním nebo opravou ušetříte až 60% nákladů.

 

Pokud vstřikovače zanedbáte úplně, je lepší koupit nové. O tomto však nerozhodujte sami, nechte si poradit od profesionálního servisu. Chápeme, že je to těžké, protože některé servisy s potěšením prodávají nové výrobky, které jim vydělají více. My to v Autoklinika Bosch Car Service děláme jinak:

 

  • Zkontrolujeme stav vstřikovačů v autě, popřípadě přeměříme na stolici. Zhodnotíme, zda je nutná oprava nebo jen vyčištění.
  • Nacení se klientovi oprava, ale i případná kompletní výměna. Pokud stačí vstřikovače opravdu jen vyčistit, snažíme se zákazníkům ušetřit peníze.
 

Ušetřené finance záleží na tom, do jaké míry jsou vstřikovače znehodnocené nebo poškozené. Minimální míra se však pohybuje od 60% do 90% nákladů za nové vstřikovače. Proč až tolik? Protože koupit nové vstřikovače nestačí, je třeba je odborně namontovat a někdy i nakalibrovat, což si samozřejmě vyžádá další čas.

 

 

 

Pozor, vstřikovače může znečistit i nekvalitní plyn!

Bohužel, je to tak. Vidíte v obchodě pěkný makový závin a po zakousnutí zjistíte, že je v něm máku na dvě lžičky. Vidíte levnou cenu plynu nebo přeplněnou čerpací stanici a řeknete si, že určitě nabízí pouze kvalitní plyn. V poslední době se na nás obracejí zákazníci, kterým právě nekvalitní LPG nadělalo v autě neplechu a znečistilo vstřikovače. Člověk se učí celý život, nekvalitní čerpací stanici se vyhněte obloukem a nechte si opravit vstřikovače LPG u nás. Samozřejmě víme, že v mnoha případech se tyto věci předpokládat a předpovídat nedají ...  a proto:

 

 

 

Prý se dají vstřikovače vyčistit i doma.

 

Doma uděláte všechno, sporné je v jaké kvalitě. Setkali jsme se se zákazníky, kteří si právě domácím čištěním zničili ve vstřikovačích i takové komponenty, které byly do té doby funkční. Ze šetření se tak stal dvojnásobný náklad. Neodsuzujeme nikoho, kdo chce šetřit a pustí se do čištění sám. Před čištěním je ale třeba si uvědomit, zda máte doma veškerou speciální techniku.

 

Vstřikovače se u nás v Autoklinika Bosch Car Service čistí speciální kapalinou a na speciálním stroji, ve speciální lázni, ve speciální čističce a speciálním režimu čištění. Přesně tak, všechno je speciální.

 

Používání jiných kapalin nemusí mít správný účinek a samozřejmě použití jiných kapalin může i poškodit vstřikovače více než původně byly. Jde o to, že kapalina by měla odbourat nečistoty, nánosy a agresivní látky a přitom nepoškodit vstřikovače, hlavně jejich gumové, kovové a elektronické části. Také musí být při čištění vstřikovačů dodržen určitý technologický postup a vyměněn filtřík v každém vstřikovači, který se musí demontovat již před čištěním. Po přečištění se provádí zkušební test s porovnáním parametrů, což je víceméně nereálné udělat bez speciálního zařízení doma.

 

Mnozí motoristé používají na čištění aceton, přičemž tato látka je tak agresivní, že dokáže zničit i velmi odolné gumové části. Vysvětlíme vám to všechno asi takto - představte si, že potřebujete z pokožky odstranit nečistotu. Zvolíte jemný hadřík nebo ocelový kartáč?

 

 

 

Dobré rady na závěr

 

  • Tankujte na ověřené pumpě a ne tam, kde nabízejí plyn nejlevnější. Tankujte na pumpě vícekrát, jen tak budete mít možnost ověřit si, zda je plyn kvalitní, a zda nabízí stejný dojezd jako plyn konkurenční. Po jednom natankování to nezjistíte.
  • Pokud se vám něco s autem nezdá, volejte do servisu. Mávnutí rukou nad problém vám může vyrobit servisní práce za zbytečně mnoho peněz a zdánlivá opatrnost či zdráhání se jít do kvalitního servisu vás opravdu může vyjít draho. V tomto případě platí, že čím dříve přijdete, tím méně škody si na autě naděláte.
  • Nepouštějte se do oprav a čištění sami. Mnohokrát si vstřikovače sice vyčistíte, ale zkrátíte jejich životnost a funkčnost.
  • Nezapomínejte na benzínové vstřikovače LPG v autě. Používají se sice méně, ale není třeba je zanedbávat - právě naopak. Pořiďte si speciální aditiva do benzinu pro plynové motory, které vstřikovače pročistí a udrží v dobré kondici. Samozřejmě, jako každý dobrý servis, i my je máme v nabídce a rádi vám poradíme které si vybrat :)

 

 

A pokud se vám cokoliv s plynem nezdá, nebo si chcete být na 100%  jisti, že je vše v pořádku, zavolejte nám na 0905 847 829 nebo pište na info@autoklinikaholcik.sk. Rádi vám poradíme!

 

 

 

Kolik mně bude stát přestavba na LPG?
Pošlete nám parametry auta a my vám vypočítáme cenu.
Novinky emailom

Chcete dostávat aktuální informace o plynu do auta?