Montáž, servis a přestavba auta na plyn
All4car

Promazávání ventilů s ValveCare

 

Chraňte ventily promazáváním s ValveCare od Prinsu

 

Sekvenčním promazáváním ventilů LPG a CNG systémem ValveCare od firmy Prins chráníte ventily motoru. Ventily v motorech aut, které jezdí na CNG nebo LPG, jsou více namáhané než ventily v motorech benzinových aut. Důvod je jednoduchý. Benzín (nebo nafta) již ve svém složení a skupenství splňují potřebné parametry pro promazávání ventilů a výrobce motoru konstruoval motor na palivo benzin nebo nafta. Plyn má jako palivo o něco jiné vlastnosti a při spalování se také chová jinak než benzín. Vlastnosti, které plyn oproti benzinu a naftě nemá, je třeba doplnit pomocí promazávacího systému. My doporučujeme systém ValveCare a hned vám řekneme i proč.

 

 

 

Promazávání ventilů snižuje celkové opotřebení

 

Promazávání má v sobě speciální přísady, které "mažou" ventily LPG a CNG motorů v pravidelných intervalech. Promazáváním se snižuje opotřebení i u všech ostatních částí motoru, které přicházejí do styku s palivem a se směsí. Tím se chrání celý motor a prodlužuje se i jeho životnost. Pokud na promazávání ventilů nezapomenete, můžete ušetřit finance za případné opravy motoru nebo ventilů.

 

 

 

Přečtěte si jak dopadl test

 

Stále kolují dohady o nulovém významu a minimálním účinku promazávání pro auta na plyn. My jsme ale chtěli vědět zaručená,opravdová  fakta o našich technologiích, které Vám dodáváme a montujeme. Ze zkušeností víme, že firma Prins nic nenechává náhodě a proto nás zaujal test promazávání ValveCare, který Prins udělal a my vám ho předkládáme.

 

Firma Prins motor záměrně rozebrala před testem, aby zjistila jeho původní stav a změřila také stav jeho ventilů a sedel ventilů. Po složení motoru byly záměrně zapojeny na ValveCare (promazávání) pouze dva válce (č.2 a č.3). Válce č.1 a č.4 nebyly zapojeny, aby se  poznalo, zda jsou rozdíly mezi zapojenými a nezapojenými válci, jejich ventily a ventilovými sedly a pokud ano, tak jak velké tyto rozdíly jsou po reálném 100 hodinovém provozu motoru. Takto  seskutečně pozná velikost vlivu zařízení ValveCare. Auto pak bylo vystaveno 100 hodinovému běžnému provozu, po kterém byl motor znovu rozebrán, zkontrolován a změřeny ventily.

 

Na válcích, kde byl ValveCarepromazávací systém zapojen - tedy č.2 a č.3 - nebylo zjištěno opotřebení sacích ventilů a na výfukových ventilech bylo zjištěno minimální opotřebení, podobající se běžnému opotřebení při jízdě na benzín. Naopak na válcích č.1 a č. 4 bylo zjištěno mírné opotřebení sacích ventilů a dost značné opotřebení výfukových ventilů. Tento test reálněprokázal perfektní práci promazávání ValveCare a také chemické látky v tomto promazávání. Zde je tedy důkaz - takže o této technologii z Prins už žádné dohady a pochyby.


 

 

 

 

 

ValveCare Test Report (ENG)

 

 

 

 

Proč doporučujeme ValveCare?

Tento systém vyvinula značka Prins, za kterou věrně stojíme i my. ValveCare je speciálně vyvinut pro auta jezdící na plyn (LPG, CNG). Systém dávkuje směs inteligentně - počká s dávkováním až na přepnutí na LPG nebo CNG a podle zatížení motoru umídávkovat tolik směsi, kolik je třeba vstříknout. Pokud je systém ValveCare od Prins namontován v kombinaci s plynovým zařízením Prins, umíme propojit řídicí jednotky těchto systémů mezi sebou a tím pádem dojde ke komunikaci mezi jednotkami.

 

Jaké to má výhody?

Výsledkem komunikace je to, že když se směs v láhvi spotřebuje, systém na všechno upozorní řidiče zvukovým a světelným signálem přes ovladač LPG nebo CNG systému. Další výhodou je to, že pokud výměna náplně nenastane do určitého počtu kilometrů, tak jako obranný mechanismus proti možnému poškození motoru přepnou řídící jednotky na palivo benzín. Přepnutí do paliva plyn umožní systém až po výměně náplně ve ValveCare. Takto je prakticky vyloučeno, aby byl motor poškozen z důvodu chybějící náplně v promazávání.

 

 

 

 

Mám přemýšlet nad promazáváním? Chcete-li ušetřit, určitě ano!

 

Počáteční investice do systému promazávání při montáži LPG nebo CNG systému je v průměru od 100 € do 350 € s prací a s materiálem (záleží na typu auta). Na druhou stranu, kompletní oprava zanedbaného motoru nebo ventilů vás může vyjít na 300 € nebo až na 1000 €. Samozřejmě, u komplikovanějších motorů a při potřebě výměny několika dílů i na podstatně více. Je třeba si uvědomit, že investujete do svého ježdění a do svého vozu a že chráněný motor vám každou rozumnou investici vrátí.

 

Je však třeba podotknout, že ani montáží promazávání není stoprocentně zaručeno, že nedojde k poškození motoru - vždyť motor se poškodí i v takových autech, která na plyn nejezdí. Na druhé straně zase víte, že jste udělali vše proto, aby bylo problémů s motorem co nejméně. Promazávání vám sníží možnost poškození motoru na možné minimum. Čím dokonalejší technologie promazávání, tím větší pravděpodobnost vyhnutí se problémům. Abyste si uměli porovnat typy promazávání a vytvořit obraz o typech a možnostech fungování, rozepsali jsme pro Vás všechny typy promazávání.

 

 

 

 

Všechny nejznámější typy promazávání ventilů a jejich celkové srovnání.

 

 

 

 

 

Promazávání si nechte namontovat v autorizovaném servisu

 

Nezapomínejte, že i dobrý systém může pokazit neodborná montáž. Zastavte se u nás v All4car a nechte si nainstalovat promazávání ValveCare nebo jiné zařízení zkušenými odborníky. Kromě montáže provádíme i servis a nastavení promazávání.

 

 

 

Kolik mně bude stát přestavba na LPG?
Pošlete nám parametry auta a my vám vypočítáme cenu.
Novinky emailom

Chcete dostávat aktuální informace o plynu do auta?