Montáž, servis a přestavba auta na plyn
All4car

Dejte si pozor na neodbornou montáž LPG!

Situace na dnešním trhu montování LPG je taková, že mnoho firem se vydalo cestou "lov zákazníků nízkými cenami". Tak pak bohužel vypadá i jejich montáž a služby. My se pravidelně setkáváme s podobnými situacemi a také se zákazníky, kteří tento náš postřeh potvrzují. Stala se nám například i tato situace:

 

 

„Přišel k nám zákazník až z Bratislavy, který měl problém s plynem namontovaným do jeho BMW. Samozřejmě, že předtím prošel několik servisů, ale až u nás se podařilo problém najít a odstranit. Kvůli nekvalitní montáži plynu mu nakonec odešla i řídící jednotka, proto se už znechucený a zklamaný zákazník ani nešel na původní pracoviště obracet s reklamací, a nechal si zařízení demontovat u nás. Při demontáži a následné montáži našeho zařízení jsme zjistili, že montáž LPG naši "kolegové" udělali bez demontáže sacího potrubí (tedy narychlo) a  vrtačkou nenavrtali, ale protlačili vrták do plastového sacího potrubí (zřejmě byl vrták tupý). To udělali takovým způsobem, že ze sacího potrubí dokonce odpadly kusy! Hadice následně jen vrazili a zalili tekutým dvousložkovým lepidlem. Nechápali jsme my, nechápal ani sám zákazník."

 

 

 

I takto chaoticky může vypadat neodborná montáž:

 

 

 

 

Vše však jde dát do pořádku, pokud máte zkušenosti!

 

 

 

 

Levně a rychle tedy ještě neznamená i kvalitně a dobře. Spíše naopak.

 

 

 

1. Sáhnout po nejlevnější nabídce LPG se nevyplácí!

 

Firmy chtějí zákazníky nalákat cenami. Schválně je stlačují co nejvíce dolů, zařízení rychle namontují, rychle vyžádají od zákazníka peníze a jdou na další auto. Polodenní nebo jednodenní montáž není problém, sporná je ale její kvalita. My tato pracoviště nazýváme "rychlomontážní".  Nechceme a ani se nebudeme ubírat jejich směrem. Mnozí z těch, kteří něco takového dělají, najímají na montáže dokonce brigádníky a náklady na montáž (práci) tvoří možná 10% z nákladů.

My platíme automechanika s osvědčením technika LPG, který proto, aby bylo vše kvalitně namontováno, stráví při montáži dvakrát tolik času. I když tedy cena montáže bude u nás vyšší  z důvodu časové a finanční náročnosti, nám z ní vyplyne podstatně nižší zisk než má naše konkurence.

 

 

 

2. Pozor na "fušery"

 

Nezodpovědné servisy kazí jména odpovědných servisů, zbytečně otráví a znechutí zákazníka, snižují jeho důvěru. Nenechte se zlákat nízkou cenou, protože za ní nemusí stát pouze neodbornost, ale i nekvalitní, často staré díly z vrakoviště. Oprava takové "fušerské" montáže vám peníze vezme dvakrát, nemluvě o času. Jak jsme již zmínili, naše firma All4car se ubírá jiným směrem. Montáže chceme dělat poctivě a věnovat jim tolik času, kolik potřebují.

 

 

3. Montáž není všechno, myslete i na servis.

 

Vaše spokojenost by neměla skončit v okamžiku, kdy si řeknete "mám to namontováno rychle a levně". Se vší vážností třeba říci, že toto opravdu nestačí! Montáží LPG se nic nekončí, VŠE POUZE ZAČÍNÁ. LPG jste si přece dali namontovat do auta ne proto, abyste ho měli, ale proto, aby fungovalo. Na tento fakt přijde časem každý zákazník. Zde se může začít ukazovat velký omyl při výběru dodavatele LPG, ale to bývá mnohdy pozdě. Neochota, neodbornost, výmluvy,  nezvednuté telefony při reklamaci , to jsou jen příklady toho, že levnější může v mnoha případech ve skutečnosti znamenat dražší, dokonce až velmi drahé. Záleží na tom, jestli na to přijdete před nebo až po montáži plynového zařízení.

 

 

 

My v All4car jsme spokojeni až tehdy, když je spokojen i náš zákazník. Montáž zařízení LPG u nás sice trvá déle, provádějí ji však zkušení automechanici se školeními, zkouškami a s osvědčením, jak jsme již deklarovali výše. Garantujeme vám, že každý technik montáže LPG a CNG je automechanik a ne cukrář, krejčí či zahradník.  Jsou to automechanici a technici LPG, kteří auta opravují, se servisem a s LPG mají dlouholeté zkušenosti. Naše práce přesvědčila i některé firmy. Díky tomu montujeme plyn už i do některých nových vozidel, a to bez ztráty záruky! O této možnosti se více dočtete na podstránce Montáž LPG do nových aut bez ztráty záruky.

 

 

 

4. Pozor na zákony

 

Pozor byste si měli dát i na lákavé levné nabídky ze zahraničí. U nás platí jiná legislativa přestavby a přihlášení LPG zařízení, takže zpětná legalizace vás může nakonec stát podstatně více než přestavba v kvalitním servisu v Česku.

 

 

 

5. Podvodníci

 

V Česku existují i ​​taková montážní pracoviště, která vám do auta namontují jinou značku a výrobce plynu než deklarují v dokladech o přihlášení. Problém však nastane při technické kontrole, emisní kontrole, nebo při pojistné události - například při havárií vozidla. Klidně se pak může stát i to, že škodu, kterou zákazník zaviní, mu pojišťovna právě z důvodu montáže jiného zplynovače do auta z povinné pojistky neproplatí. Zákazník bude nucen zaplatit si škodu sám. U nás zákazníky neklameme a veškeré servisní úkony si mohou prohlédnout ve své Elektronické servisní knížce, kterou jim vedeme zdarma!

 

 

 

Svěřte přestavbu na LPG do rukou spolehlivého a ověřeného servisu. Jsme tu pro vás, rádi vám odpovíme na všechny vaše otázky a rádi se s vámi setkáme i osobně!

 

 

 

 

Kolik mně bude stát přestavba na LPG?
Pošlete nám parametry auta a my vám vypočítáme cenu.
Novinky emailom

Chcete dostávat aktuální informace o plynu do auta?