Montáž, servis a přestavba auta na plyn
All4car

Přestavba auta na Bioplyn

Vše o technologii  Bioplyn

 

 

Rozdíl mezi bioplynem a ostatními plynnými alternativními palivy je v tom, že bioplyn vzniká jako odpadní produkt  při biologickém rozkladu. Skládá se převážně z metanu CH4 (50-70%) a oxidu uhličitého CO2.

 

Zajímavý se pro vás stává v momentě, kdy máte přístup k tomuto odpadnímu plynu a investujete do čističky, která z plynu odstraní nežádoucí příměsi. Po přečištění na tento plyn můžete jezdit stejně jako na CNG, ale za mnohem nižší cenu.

 

Jezdit na bioplyn je k přírodě nejšetrnější způsob provozu vozidel, protože využíváte metan, který by se jinak dostal do atmosféry. Metan je mnohem silnější "skleníkový" plyn než CO2, který vznikne jeho spalováním.

 

 

Je pro vás Bioplyn vhodný?

 

Bioplyn se vám skutečně vyplatí tehdy, pokud máte v blízkosti bioplynovou stanici, družstvo nebo skládku. Tato zařízení produkují značné množství plynu a při investování do čističky, mohou tento plyn prodávat buď podnikům nebo jednotlivcům, kteří pak mohou jezdit podstatně levněji.

 

 

Pokud jste vlastníkem bioplynové stanice nebo skládky, stačí, když si vypočítáte, kolik plynu produkujete, kolik vás stojí paliva pro vaši techniku ​​a kolik by vás stála přestavba na plyn.

Jsme plně ochotni vám s čímkoliv pomoci, stačí napsat

 

 

 

Cena přestavby + montáže

Cena závisí na použité nádrži, zda je to vozidlo do 3,5 t nebo nad 3,5 t, jaký je typ původního vstřikování ve vozidle atd ... Cena se pohybuje minimálně od 8 800 - 12 000 eur bez DPH a maximálně od 15 900 - 19 900 eur za systém od Prins, který je kvalitnější.

Návratnost těchto nákladů se může lišit podle toho, kolik najedete, podle  průměrné spotřeby a stylu jízdy.

Všechno papírování vyřídíme v All4car za klienta my. Klient absolvuje pouze okresní úřad dopravy a policii kvůli certifikátu a registraci vozidla. Cena za poplatky a kuželky je kolem 400 eur.

 

 

 

Šetření

Stejně jako u ostatních druhů plynu, je šetření po přestavbě na bioplyn zaručeno. Je třeba si však rozumně spočítat, kolik vás bude stát přestavba, případně zakoupení čističky plynu a zda jste schopni tento plyn buď  využít sami nebo prodávat  dál. Pokud tento plyn vzniká jako pouhý odpadní produkt, návratnost je velmi rychlá.

 

 

Má tento plyn nějakou nevýhodu?

Bioplyn není masově rozšířen tak jako LPG, takže pro běžného řidiče není ideální volbou. Neexistuje oficiální síť stanic, kde by se dal bioplyn tankovat.

Pokud nad tímto palivem i tak uvažujete, najděte si nejbližší bioplynovou stanici a zeptejte se jich, jestli plyn prodávají.

 

 

 

 

 

Zařízení na bioplyn montujeme i v All4car.

 

Montáž bioplynu do auta se v podstatě neliší od montáže auta na CNG. Montujeme zplynovací zařízení ověřených výrobců a každou komplikovanější montáž (do těžké techniky / pracovních strojů) vždy konzultujeme s výrobcem daného stroje a také s výrobcem zplynovače, abychom vám zajistili co nejnižší cenu za co nejvyšší kvalitu. Všechna vozidla přestavěná na CNG, mohou jezdit i na bioplyn, protože po úpravě se jedná o totožnou směs (metan).

 

 

 

Kolik mně bude stát přestavba na LPG?
Pošlete nám parametry auta a my vám vypočítáme cenu.
Novinky emailom

Chcete dostávat aktuální informace o plynu do auta?