Montáž, servis a přestavba auta na plyn
All4car

Proč auto na plyn?

 

Proč si nechat přestavět auto na plyn?

 

Rozhodujete se pro přestavbu vozu na LPG? Nevíte, zda do toho jít a zda se vám to vyplatí? Nevíte, který zplynovací systém je vhodný pro vaše auto? V All4Car poradíme všem, kteří se rozhodli jezdit levněji. Připravili jsme pro vás sérii článků o tom, proč a pro koho je plyn výhodný, jak si ho správně vybrat a na co při montáži nezapomenout. Jízda na LPG je podstatně levnější a ekologičtější než ježdění na benzín. V dnešní době všichni "otáčíme v rukou každou korunu", proto je přímo neuvěřitelné, jaký finanční obnos se dá s LPG ušetřit. Teprve když si to člověk sám vyzkouší, stane se pro něj drahé ježdění šedou minulostí a žalostně si jen povzdechne jako většina našich zákazníků: "Tak tohle jsem měl mít už dávno!"

 

 

 

Začněme ale pěkně po pořádku - proč se vyplatí montáž LPG do auta?

 

 

 

1. Protože ježdění na plyn je levnější.

 

Ceny pohonných látek - zejména benzinu a nafty, se neustále mění. Jednou divoce stoupají, jindy klesnou, ale ve srovnání s plynem jsou stále přibližně o 50% dražší. Díky tomu, že máte v autě duální palivo - plyn i benzín, prodlouží se i dojezd vašeho vozu. Navíc si sami můžete díky vypínači regulovat, kdy chcete jezdit na plyn a kdy na benzín. Tankovat tedy můžete jak na benzinových, tak i na plynových čerpacích stanicích.

 

Spotřeba paliva při jízdě na plyn naroste zhruba o 5, 10, 15%, maximálně však o 20%. Vykompenzujete to tím, že tankujete výrazně levnější palivo. LPG má o 20% nižší energetickou hodnotu než benzin a pokud vám bude někdo tvrdit, že ne, nevěřte mu.

 

Navzdory tomuto faktu je finanční úspora obrovská. Činí většinou 40% až 50% finančních nákladů na palivo.

 

 

 

Video: Ferrari 456 GTA V12 - na plyn!

 

 

 

2. Protože investice do přestavby se vám vrátí.

 

Možná vás od přestavby odrazuje cena za změnu systému na plyn. V All4Car se však cenami snažíme vyhovět všem zákazníkům. Nabízíme proto až 6 druhů zařízení různých značek, z nichž si vyberou nároční motoristé i ti, kterým stačí ověřená klasika. Při návratnosti financí je třeba si uvědomit jeden fakt. Po namontování zplynovače už jezdíte levněji, protože jezdíte na plyn. Díky tomu, že netankujete dražší palivo, šetříte.

 

 

 

 

 

3. Protože motor pracuje tišeji a nemění výrazně svůj výkon.

 

Životnost motoru se díky jízdě na LPG prodlužuje, protože se v motoru neusazuje karbon. Tím pádem se jízda na plyn považuje za ekologičtější, jelikož do ovzduší uniká méně uhlovodíků a škodlivin. Motor pracuje tišeji. Fámy o tom, že auto výrazně  ztrácí svůj výkon nepovažujeme za pravdivé. Samozřejmě, záleží na typu a stáří vozidla. S moderními zplynovačem, například od značek Prins či Vialle však  nebudete změnu výkonu motoru pozorovat. Dokonce při kapalném vstřikování vám výkon motoru ještě nepatrně stoupne.

 

 

Vše vám můžeme předvést a otestovat i fyzicky na naší nové výkonové stolici před montáží  i po montáži LPG. Dokonce je u většiny automobilů možnost zvýšit výkon motoru (načipovat), takže nedojde k poklesu výkonu, dokonce bude výkon o něco vyšší. O něco málo se sníží také spotřeba paliva. To vše děláme i se změřením a s testem na výkonové stolici.

 

 

 

 

 

4. Protože přestavbou auta na LPG získáte další výhody.

 

Určitě si říkáte: a jaké? Vždyť za přestavbu musím zaplatit! Ano, ale v naší firmě All4Car je každý zákazník součástí věrnostního systému, ve kterém šetří. Při placení servisu nebo náhradních dílů mu na jeho věrnostní účet připisujeme peníze (procenta z platby), které si při další platbě nechá jednoduše odečíst. Zároveň mu zdarma vedeme elektronickou servisní knížku. Je to jediná elektronická servisní knížka na Slovensku a v Českej republike, na kterou se dostane i sám zákazník, tedy majitel vozidla a ve které bude mít přehled o všech servisních úkonech a datech povinných kontrol či prohlídek, TK  i EK.

 

 

 

 

 

Kolik mně bude stát přestavba na LPG?
Pošlete nám parametry auta a my vám vypočítáme cenu.
Novinky emailom

Chcete dostávat aktuální informace o plynu do auta?