Montáž, servis a přestavba auta na plyn
All4car

Přestavba auta na CNG

Vybrat si CNG nebo LPG?

 

 

Zásadní rozdíl mezi CNG a LPG najdeme v nádrži a v čerpacích stanicích.

 

Tlaková nádrž na CNG je v osobním autě zabudovaná do podlahy vozu, případně ji najdeme v kufru. Nádrž je v podstatě tlaková nádoba - tlaková láhev. CNG se doplňuje na speciálních čerpacích stanicích.

 

 

 

Výhody přestavby a jízdy na CNG

  • Jde o alternativní, levnější palivo, které je navíc ekologické. Motoristé jezdící na CNG platí poloviční silniční daň (dle aktuálního zákona o dani z motorových vozidel). Výhodou je i levnější ježdění. Na CNG se nejčastěji předělávají autobusy, které při svém neustálém provozu opravdu dokáží ušetřit finance za palivové náklady.
  • Největší výhodou je to, když máte tankovací zařízení přímo doma (ve firmě), což však na druhé straně není levná záležitost. Odměnou je ale pohodlné tankování, a co je ještě důležitější, takto natankovaný plyn máte o 30% až 40% levnější (platíte za m3 stejně jako při topení a ne za kilogram jako při běžném tankování). Vaše náklady na ježdění se pomalu přibližují k elektromobilům !!!

 

 

Nevýhody přestavby a jízdy na CNG

  • Při přestavbě na CNG se zmenší zavazadlový prostor (nebo nákladní), protože sem musíme umístit nádrž. Nevýhodou těchto nádrží je - oproti LPG - větší rozměr a větší hmotnost.
  • Další nevýhodou je zpravidla o něco kratší dojezd vozidla.
  • Vyšší cena přestavby (montáže) než u LPG.
  • Opět platí stejný zákaz vjezdu CNG aut do podzemních garáží, což se však dá vyřešit parkováním venku.
  • Stejně jako u plynu, i zde se často řidiči ptají na ztrátu výkonu motoru. Výkon klesne o něco více než u LPG v závislosti na typu vozidla. Toto se dá řešit:  na přání zákazníka dovybavit variátor, kterým umíme značně eliminovat ztrátu výkonu, a to do takové míry, že výkon nakonec klesne nepatrně, čímž se přibližujeme ke ztrátě výkonu jako je u LPG, kde je to maximálně do 10%. Praxe je taková, že běžný řidič při běžné jízdě tento pokles nemůže výrazně pozorovat.
  • Pokud jezdíte na CNG, jsou nutné pravidelné prohlídky, stejně jako u LPG. Nemusíte se však bát, my vás na ně upozorníme a všechno vám vysvětlíme. Stačí se nás zeptat!

 

 

 

Jak při přestavbě postupovat? Jednoduše!

Pokud jste se pro přestavbu na CNG rozhodli, zavolejte nám. Spolu se poradíme o tom, jak přestavbu zrealizujeme tak, aby byla pro váš typ vozidla vhodná.

 

V ceně přestavby máte nejen vyřízení potřebných dokumentů, ale i kolků či poplatků.

 

 

A co čerpací stanice?

Na Slovensku se přestavba na CNG rozbíhá, a to i proto, že oficiálních stanic na CNG máme jen deset. Motoristé však v CNG vidí budoucnost, protože právě úsporná, ekologická auta jsou tím, co naše silnice (a v konečném důsledku i peněženky) potřebují. Například v sousední České republice je situace s čerpacími stanicemi CNG výrazně lepší a montáže jsou mnohonásobně rozšířenější. Čerpací stanice na CNG najdete i na tomto linku.

 

 

 

Provádíme nejen montáže, ale i servis a demontáže.

V All4car děláme kromě montáží, záručního a pozáručního servisu i demontáže CNG zařízení, a to hlavně ze starších vozidel, kde je systém již nefunkční, nebo jeho náklady na opravu převyšují efektivitu využívání tohoto zařízení. Vše na jednom místě i s protokolem o demontáži a technickou prohlídkou vozidla pro účely odhlášení CNG zařízení na okresním úřadu dopravy! Nemusíte se tedy bát, že v případě poškození nenajdete servis, který by vám s CNG pomohl.

 

 

 

 

A komu bychom doporučili CNG my?

Hlavně lidem, kteří mají čerpací stanice CNG blízko a mohou si dovolit investovat do přestavby větší obnos peněz, případně si mohou dovolit více investovat do tankovacího zařízení, aby zmíněný větší obnos peněz opravdu i ušetřili.

 

                                                                                    

Kolik mně bude stát přestavba na LPG?
Pošlete nám parametry auta a my vám vypočítáme cenu.
Novinky emailom

Chcete dostávat aktuální informace o plynu do auta?